0533 480 07 27
0454 215 11 22

Kiralama Koşulları

GENEL BİLGİLER VE KİRALAMA KOŞULLARI
 
SÜRÜCÜ BELGESİ
 
En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler ekonomik ve orta grup araçları kiralayabilirler.Lüks grup araçlar ise en az 4 yıllık sürücü belgesine sahip olunmalıdır.
 
KİRALAMA SÜRESİ
 
En az 48 saattir. 5 saati aşan gecikmelerden dolayı 1 tam gün; 5 saate kadar olan gecikmelerde ise saat başına günlük kiralama ücretinin 1/3 ´i tahsil edilir.
 
UZUN SÜRELİ KİRALAMA
 
En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için merkez ofisimizin +90 212 269 22 11 pbx numaralı telefonundan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
 
FİYATLARA DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
 
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kulanım hakkı , teknik bakım giderleri ve kasko sigortası dahildir. Akar-yakıt, tek yön ücreti, teslim yön ücreti, teslim etme ücreti, bebek koltuğu ücreti, port bagaj ile %18 katma değer vergisi ayrıca hesaplanır.
 
Ayrıca müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı  sözleşmede işaretlenir.Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.
 
ÖDEME ŞEKİLLERİ
 
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir.
 
Bu kredi kartından  kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte en az 300 TL tutarınd bir ön provizyon bloke edilebilir.
 
TRAFİK CEZALARI
 
Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.
 
İLAVE SİGORTALAR VE HİZMETLER
 
Kişisel hayat sigortası (KHS)
Araç içerisinde yolcuların tedavi masraflarını limitler dahilinde öder.
Şirketimizce bu ürünün satışı şu an için yapılmamaktadır.
 
TESLİM BIRAKMA ÜCRETİ
 
Araç aynı şehirde bir başka noktadan teslim alınmak ve teslim edilmek istenirse kiralandığı noktaya olan uzaklığına göre teslim bırakma ücreti talep edilir. 0.50 TL / KM
 
İLAVE SÜRÜCÜ
 
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralayabilme şartlarına uygun olması halinde bir kontrata 3 sürücü ücretsiz yazılabilir. 3.sürücüden sonra her sürücü için 5.00 TL / gün
 
 LASTİK, CAM, FAR  SİGORTASI (LCF)
 
Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar ve ücret aracın grubuna göre değişiklik gösterir.
 
SİGORTALAR
 
Aşağıda ki hallerde sigortadan yararlandırma teminatı geçersi sayılacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.
 
1.Aracın standart kiralama konratı, üzerinde yazılı isimlerden başkasına kullandırılması.
2.Araçta kullanım hatası sonucu meydana gelecek zararlar.
(Aracın yüksek motor hararetiyle kullanılması, patlamış lastik üzerinde yürümesi , kötü yol şartları vs.)
3.Aracın alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması
4.Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (Yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçmek vb.)
5.Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın ( yağışlı havada yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın emniyetli mesafe ile takip edilmemesi vb.) kulanılmaması.
6.Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan, gerekli raporların (Trafik ve alkol raporu gibi) alınmaması.
 
KİRA KONTRATI DEĞİŞİKLİK ŞARTLARI
 
Kiralama başlangıcında belirlenen şartlar o kiralamaya özeldir. Bunlarda meydana gelebilecek bir değişiklik ETİLER CAR RENTAL olarak kabul edip etmemekte serbest olup, kabul etmesi halinde kiralama bedelini değiştirebilecektir. Aşağıdaki koşullardan birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir.
 
1.Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönüş)
2.Dönüş yerinin değiştirilmesi
3.Araç grubunun değişikliği
4.Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi.

  Online Araç Kiralamak İçin Tıklayınız